Rady a tipy pro správný výběr

Kupujeme LED žárovku

 

 

Modrá ikonaVýkon LED žárovky se uvadí v Lumenech (lm - hlavní jednotka světelného toku) a čím více lumenů, tím samozřejmě více světla. Dalším parametrem je uváděný příkon ve Wattech (W).

 

 Zde se nenechte zmást, protože některé LED žárovky se starou technologií, mohou mít větší provozní spotřebu (+ W), ale reálně přitom budou méně svítit (- lm). Tedy v první řadě je dobré hledět na vzájemný poměr těchto dvou údajů.

  

žlutá ikonaDále zde máme patice žárovky. U prodejců se v praxi nejběžnějí setkáme se standardními objímkami typu svíčkové žárovky E14 (malá) nebo varianta místo obyčejné žárovky E27 (velká), tyto dva druhy patří mezi ty nejvíce využívané. Mezi další typy patří např.  bodová světla GU10 nebo MR16.
   

Modrá ikonaDalším hodnotící parametrem jsou požadované optické vlastnosti. LED žárovky se vyrábějí buď jako "bodovky" nebo v rozptylném provedení.

 

Porovnání mezi klasickou a LED žárovkou


Velmi zajímavým a hodnotným údajem je porovnání svítivosti mezi LED a klasickou žárovkou. Když se při koupi budete řídit touto tabulkou, nemůže vás žádný prodejce napálit, levným osvětlením, které rozhodně dělá jen LED diodám ostudu.

Obyčejná žárovka (W)
LED žárovka (lm)
25 220 - 230
40 410 - 430
60 700 - 750
75 920 - 970

 


 

 

 

 

 

 

  

žlutá ikonaPodle zákona, má být na každém přebalu žárovky, uvedena svítivost v přepočtu na běžnou žárovku. Tak se má zamezit záměrným mystfikacím zákazníka ze strany nečestných prodejců, kteří chtějí své žárovky prodat zřejmě za každou cenu".

 

 

 

Navštivte také

Doména www.led-zarovky-svetla.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 5828 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.led-zarovky-svetla.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář